Hakan GÖK, MD, FEBS AWS

Mehmet Gök‘ün oğluyum. İznik‘liyim.

Tıp eğitimini İstanbul Üniv. İstanbul Tıp Fakültesi‘nde, Cerrahi eğitimini ise Vakıf Gureba Hastanesi‘nde aldım.

Karın duvarı hastalıklarının özellikle fıtıkların tedavisi ile ilgim asistanlık yıllarımda başladı. O zamandan beri de derinlemesine takip ettim, uyguladım. Profesyonel kariyerimi karın duvarı fıtıklarının tedavisi üzerine yoğunlaştırdım.

2003 yılında Türk Fıtık Derneği‘nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Yönetimde çeşitli görevlerde bulundum ve bu zaman zarfında çok sayıda kongre, seminer, kurs ve toplantı organizasyonuna katıldım, organize ettim. Halen Türk Fıtık Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Türk Fıtık Derneği İktisadi İşletmesi‘nin Genel Müdürlüğünü ve Derneğin eğitim projesi olan Fıtık Okulu‘nun genel sekreterliğini yürütmekteyim.

Geçen süreçte; Avrupa ve Amerikada düzenli yapılan fıtık kongreleri, eğitim seminerleri, workshop ve kurslara katılarak ve çalışmalarımı sunarak takip ettim.

2009-17 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubuna bağlı; Acıbadem Kozyatağı Hastanesi‘nde cerrahi kariyerime devam ettim.

Mart 2017’de Avrupa Fıtık Derneği Danışma Kurulu üyeliğine seçildim. Avrupa Fıtık Derneğinin marka değerinin korunması, geliştirilmesi yanında aktivitelerinin hazırlanması, duyurulması ve yönetilmesinde aktif rol alıyorum.

1 Haziran 2017 tarihinden itibaren bağımsız olarak ‘Fıtık İstanbul®’ markası altında; özellikli olarak karın duvarı fıtıklarının cerrahi tedavisi üzerine özel fıtık merkezimde cerrahi mesleğimi sürdürüyorum.

Eylül 2020’de fıtık kariyerimde büyük bir kilometre taşı olan, karın duvarı ve fıtık cerrahisi konusunda dünyanın en önemli derneği olan Avrupa Fıtık Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. #IamEHS

Avrupa Birliği’nin resmi kuruluşu olan UEMS (Avrupa Tıp Uzmanları Birliği) tarafından verilen; Avrupa Cerrahi Kurulu, Karın Duvarı Cerrahisi yan dal uzmanlık diplomam ve resmi olarak FEBS AWS ünvanım vardır.
Fıtık İstanbul