Hakan GÖK, MD, FEBS AWS

Mehmet Gök’ün oğluyum.

Tıp eğitimimi İstanbul Üniv. İstanbul Tıp Fakültesi’nde, Cerrahi eğitimimi ise Vakıf Gureba Hastanesi’nde aldım.

Fıtık ile ilgim asistanlık yıllarımda başladı. O zamandan beri de derinlemesine takip ettim, uyguladım. Profesyonel kariyerimi karın duvarı ve kasık fıtıklarının tedavisi üzerine yoğunlaştırdım.

2003 yılında Türk Fıtık Derneği’nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi oldum. Yönetimde çeşitli görevlerde bulundum ve bu zaman zarfında çok sayıda kongre, seminer, kurs ve toplantı organizasyonuna katıldım, organize ettim. Halen Fıtık Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Fıtık Derneği İktisadi İşletmesi’nin Genel Müdürlüğünü yürütmekteyim. Geçen süreçte; Avrupa ve Amerikada düzenli yapılan fıtık kongreleri, eğitim seminerleri, workshop ve kurslara katılarak ve çalışmalarımı sunarak takip ettim. 2009-17 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubuna bağlı; Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde cerrahi kariyerime devam ettim.

1 Haziran 2017 tarihinden itibaren bağımsız olarak ” Fıtık İstanbul® ” markası altında; özellikli olarak kasık ve karın duvarı fıtıklarının cerrahi tedavisi üzerine, özel ofisimde cerrahi mesleğimi sürdürüyorum.

Mart 2017’de Avrupa Fıtık Derneği Sosyal Medya Komitesi üyeliğine seçildim. Avrupa Fıtık Derneği’nin sosyal medya hesaplarının kurularak yönetilmesi ve güncellemesi projesinde aktif rol alıyorum.

Eylül 2020’de fıtık kariyerimde büyük bir kilometre taşı olan Avrupa Fıtık Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim.

2021 yılında Avrupa Birliği'nin resmi kuruluşu Tıp Uzmanları Birliği UEMS'in cerrahi bölümü, karın duvarı cerrahisi yan dalı uzmanlık sertifikasyonunu FEBS AWS (Fellow of European Board of Surgery, Abdominal Wall Surgery) aldım.
Fıtık İstanbul